Корм для великих та малих порід собак. У чому різниця?

06 Чер Корм для великих та малих порід собак. У чому різниця?

 

Сьогодні різновид кормів для собак на ринку України надзвичайно великий. Хтось вибирає раціон для свого улюбленця по гарній упаковці, а хтось сумлінно читає склад та вникає у кожний інгредієнт. Якщо ви дочитали до цього місця, то певно хочете розібратися у наступному питанні: чи можу я годувати свого песика крупної породи кормом, що призначений для дрібних собак?

ENOVA цього робити не рекомендує і давайте розбиратися чому.  

Глюкозамін та хондроїтин.

Уявимо двох цуценят: сенбернар та той-тер’єр. Потреби малят крупних порід відрізняються від потреб інших собак. У період росту, а особливо – у перший рік життя, вони збільшують свою початкову вагу приблизно у 70 разів. Через це надзвичайно велике навантаження приходиться на опорно-рухову систему чотирилапого. Справитися із цим допомагають такі речовини як глюкозамін та хондроїтин. Це специфічні компоненти хряща, які виконують функцію змащення суглобів, відновлюють хрящові поверхні, зменшують запальні реакції тощо.

Порівняймо два корма бренду Enova: Puppy/Junior Chicken&Rise та Enova Puppy/Junior Large Breed. З назв ви певно здогадалися кому який корм призначений. До складу обох раціонів входять  вищевказані компоненти, проте кількість їх відрізняється. У кормі Puppy/Junior Chicken&Rise глюкозаміну – 500 мг/кг, хондроїтину – 500 мг/кг, тоді як у Puppy/Junior Large Breed глюкозаміну – 1000 мг/кг, хондроїтину – 1000 мг/кг.

Калорійність                         

Раціони для дрібних порід дещо калорійніші від тих, які призначені для великих. Чому так? Річ у тім, що маленькі собаки у 8-10 місяців вважаються майже дорослими особами, чого не скажеш про “здорованів”. Щоб організм “встигнув” подорослішати, він споживає більше енергії, і йому потрібно більше калорій. Якщо ж годувати великих собак занадто жирним кормом, існують ризики ожиріння тварини.

Кальцій

Ще один важливий елемент – кальцій. Звичайно він потрібний як для одних, так і для інших. Але мало хто знає, що надлишок кальцію, особливо у собак великих порід чи гігантів, призводить до пришвидшеного росту кісток, які ще не встигають сформуватися та не мають достатньої гн