Новорічні небезпеки для котиків

12 Груд Новорічні небезпеки для котиків

Миколая, Новий рік, Різдво – це пора, коли в будинку панує затишок та святкова атмосфера. Ну хто ж не любить приготувати собі чашку теплого какао, вмоститися на дивані та дивитися на яскраві вогники, що мерехтять на ялинці? А коли поруч муркотить Ваш улюбленець, то кращого й годі придумати.

Для ветеринарів ці свята не завжди асоціюються з такими ж приємними емоціями. Ялинкові прикраси, хвоя, штучний сніг – речі, які можуть стати загрозою для здоров’я Вашого котика. У цій статті ми розкажемо як уникнути неприємностей та зберегти святковий настрій на довше.

 

Хвоя

Коли в квартирі з’являється ялинка, котики не можуть стримати радощів. Звісно, бувають і такі, які з обережністю ставляться до дерева. Та вже через півгодини чотирилапого доведеться знімати зі стовбура. Незалежно від того, жива ялинка чи штучна, котики полюбляють куштувати на зуб хвою. Це може спричинити закупорку шлунку чи кишечника.

Щоб уникнути цієї неприємності, варто не залишати хвостанів наодинці з новорічною красунею. Хоча б до того часу, поки Ви не переконаєтеся, що дерево, в якості смаколиків, котика більше не цікавить.

 

Ялинковий дощик

Одна із найнебезпечніших ялинкових прикрас! Чому?

Коти за своєю природою – хижаки. Вони мають шороховату поверхню язика завдяки сосочкам, які направлені до глотки. Коли чотирилапому до рота потрапляє дощик, то виплюнути його він не може. Прикраса зачіпається за сосочки та все глибше просувається до горла. Крім того що проковтнути, коту іншого варіанту не залишається.

Далі кишечник може легко нанизуватися на дощик, як тканина на нитку. У цьому випадку