Питання та відповіді

1

Чи є інгредієнти тваринного походження корму ENOVA придатними для вживання людиною?

Ми використовуємо сировину тваринного походження (м’ясо, жири), які придатні для вживання людиною. Це стосується всіх продуктів тваринного походження, що використовуються в кормі ENOVA.

2

ГМО. Що з цього приводу?

Для ENOVA ми зробили чіткий і простий вибір: жоден продукт не містить генетично модифікованих організмів. Уся сировина (крім м’яса ягняти – Нова Зеландія) поставляється виключно з країн ЄС, в основному з Німеччини. Поставки здійснюються без посередників, що забезпечує відмінну якість продуктів.

3

Як правильно переходити на раціон ENOVA?

Переводити собаку чи кота на раціон ENOVA можна із будь-якого іншого типу харчування (іншого корму). Робити це слід поступово, оскільки травній системі вихованців потрібний певний час для адаптації. Для комфортного переходу, як правило, достатньо 7 днів з дотриманням наступної схеми:

1-2 день – 75% попереднього типу харчування і 25% корму ENOVA

3-4 день – 50% попереднього типу харчування і 50% корму ENOVA

5-6 день – 25% попереднього типу харчування і 75% корму ENOVA

7-й день – 100% корм ENOVA

4

Зазначено, що до складу входить сухе дегідратоване м’ясо. Чому не свіже?

Висушене м’ясо має у своєму складі 10% води. Це означає, що інші 90% – поживні речовини. З іншого боку – свіже м’ясо курчати має 70% води і, відповідно, сухої речовини лише 30%. Таким чином, у 100 грамах сухого м’яса набагато більше поживних речовин, ніж у 100 грамах свіжого. Тобто, тварині треба не менше, ніж в 3 рази більше м’яса свіжого, ніж сухого. Тому треба завжди уважно читати, що написано на упаковках кормів для тварин, і які інгредієнти там вказані.

5

Що таке рибне борошно?

Рибне борошно виготовляється зі свіжої риби, північної частини Атлантичного океану. Оселедець, тріска і минтай – основні види риб, які використовуються в харчуванні людей. Всі вторинні відходи з цих риб використовуються при виготовленні рибного борошна. Формули ENOVA для тварин з чутливим травленням містять у своєму складі суміші рибних інгредієнтів з лосося, тунця і оселедця.

6

Чому в більшості продуктів ENOVA використовується рис, а не інші рослинні культури?

Рис найкраще засвоюється організмом, у порівнянні з іншими рослинними культурами. До того ж, у ньому відсутній глютен, що попереджає виникнення харчових алергій. Тому, для ENOVA вибір в сторону рису був очевидним, незважаючи на його більш високу ціну, ніж на інші зернові.

7

Як щодо джерел жирів?

Для ENOVA ми використовуємо 3 джерела жирів: курячий жир, риб’ячий жир і насіння льону. Це дозволяє отримати ідеальну пропорцію і кількість Омега-3 і Омега-6 незамінних жирних кислот. Омега-6 зменшує запальні реакції, покращує стан шкіри і шерсті. Омега-3: зменшує болючість при артритах, запальні реакції в цілому, покращує стан шкіри і шерсті; попереджає виникнення атопічного дерматиту та деяких серцевих захворювань, сприяє правильному розвитку нервової системи та органів чуття; знижує рівень холестерину в крові. За останніми дослідженнями, в якості ідеального, прийнято співвідношення Омега-6 до Омега-3 ЖК як 4: 1 до 2: 1 (особливо в разі лікування захворювань), що повністю відповідає в ультрапреміальному кормі ENOVA.

8

Чому в таких формулах як ENOVA LAMB & RICE і ENOVA SENSITIVE у складі присутній курячий жир?

Курячий жир багатий лінолевою кислотою і Омега-6, а тому має досить значний вплив на стан шкіри і шерсті. Курячий жир звільняють від білків, тому дані формули можна сміливо застосовувати тваринам, які схильні до непереносимості або харчових алергій.

9

Чому яйця входять до складу всіх формул ENOVA?

Яйце є найпоживнішою доступною їжею в природі. Його білок має найвищу біологічну цінність для своєї ідеальної амінокислотної композиції, тому – це невід’ємна складова корму ENOVA.

10

Гідролізат білка. Що це? З чого він виготовляється?

Гідролізати являють собою низькомолекулярні пептиди, які набагато легше засвоюються кишечником, і не викликають виникнення харчових алергій. Завдяки своїм досить малим розмірам, вони здатні проникати через стінку кишечника без стимуляції алергічного процесу. Також доведено, що ці молекули сприяють поліпшенню смакових якостей корму не порушуючи його засвоюваність і гіпоалергенних властивостей. Просимо звернути увагу, що багато виробників використовують білковий гідролізат як підсилювач смаку, при цьому, не зазначаючи даної інформації на упаковці (враховуйте, що законодавство ЄС більш суворе в цьому відношенні, ніж США). М’ясною основою для гідролізату ENOVA є поєднання свійської птиці та свинини.

11

Чому ви додали помідори в формули ENOVA?

Недавні дослідження показали, що томати володіють надзвичайно великими поживними харчовими властивостями. Пігмент, що надає помідору червоний колір має антиоксидантні властивості. Варто зауважити, що даний овоч багатий на вітаміни (аскорбінова кислота, токоферол), волокна і мінерали.

12

Яка роль моркви в складі корму ENOVA?

Як і помідори, морква багата природними антиоксидантами (особливо на каротиноїди), здатними взаємодіяти з вільними радикалами. А завдяки наявності достатньої кількості вітамінів і рослинних волокон було прийнято остаточне рішення в застосуванні моркви в формулах ENOVA.

13

Яке поживне значення має ламінарія?

Ламінарія, у правильній кількості, є джерелом мінералів (магнію, цинку, йоду), вітаміну К і фолієвої кислоти.

14

Навіщо додається розмарин?

Розмарин – це рослина, властивості якої відомі з давніх часів. Застосовується як тонізуюча, діуретична, протипаразитарна і консервуюча добавка. Антиоксидантні властивості проявляються поєднанням молекул розмарину з атомами вільних радикалів. Це попереджає псування продуктів, що використовуються в кормі ENOVA.

15

Я чув, що пульпа червоного буряка, яка застосовується в раціонах для тварин може давати червоний колір шкіри і шерсті моєї білої собаки. Чи використовуються такі інгредієнти в ENOVA?

Жоден з продуктів ENOVA не містить пульпу червоного буряка. Наші корми містять шматочки обробленого цукрового буряка, які не мають червоного пігменту.

16

Звідки береться целюлоза?

Целюлозу екстрагують і очищують від рослинних інгредієнтів. Це корисне неперетравне волокно, яке допомагає у регуляторній функції кишечника, та призводить до формування калових мас.

17

Що таке пребіотики, які входять до складу ENOVA?

Пребіотики, згідно з визначенням Італійського Міністерства охорони здоров’я, – неперетравлювані харчові інгредієнти, які, при потраплянні в достатній кількості у шлунково-кишковий тракт, сприяють стимуляції вироблення і активності корисних бактерій. Простіше кажучи, пребіотики – це харчові волокна, якими багаті фрукти (банани), овочі (цибуля, морква, спаржа, картопля, томат, часник, буряк). Найважливішими з них є фрукто-олігосахариди, що мають у своєму складі інулін – рослинне волокно (в основному в цикорії). Іншими пребіотиками є галакто-олігосахариди, сорбіт, ксиліт, пектини. Формула ENOVA CAT має у своєму складі деякі компоненти, що містять пребіотики: буряк, морква, томати і цикорій.

18

Глюкозамін і хондроїтин. Що це і яка їх роль для організму тварин?

Захворювання, такі як дисплазія кульшового та колінного суглобів, артрити, артрози, досить поширені серед собак, особливо великих порід. Було доведено, що для правильного функціонування суглобів необхідні особливі компоненти: глюкозамін і хондроїтин, також відомі як хондропротектори. Вони повинні надходити в організм у достатній кількості, для зменшення запальних реакцій і болю та для відновлення суглобів. Глюкозамін і хондроїтин – це взаємодоповнюючі речовини, тому надходити в організм вони повинні одночасно. Варто зазначити, що дози глюкозаміну і хондроїтину в кормах ENOVA настільки великі, що забезпечують кращу хондропротекцію, ніж деякі лікарські препарати.

19

До якого класу кормів відноситься ENOVA?

Усі корма ENOVA відносяться до класу ультра-преміум. Це означає, що до їх складу входять тільки високоякісні інгредієнти, які дбайливо і ретельно підбираються, аби забезпечити домашнім улюбленцям відмінне самопочуття.

20

Мене турбує якість корму для домашніх тварин. Які у вас гарантії якості та безпеки харчових продуктів?

Корми для тварин ENOVA виготовляються за суворими стандартами якості та безпеки продуктів. Завод сертифікований по ISO 9001: 2000 (нині ISO 9001: 2008), HACCP (аналіз безпеки і контроль критичних точок, і проблем пов’язаних зі здоров’ям у харчовій промисловості), і IFS (Міжнародний стандарт продовольства, високий рівень стандартів контролю якості харчових продуктів, який потрібно для виробництва продуктів харчування людини).

21

Чи безпечний рівень важких металів в формулах ENOVA?

Так, безумовно. Вхідні інгредієнти і кінцеві продукти регулярно тестуються на важкі метали, і вони безпечні для щоденного використання. Всі продукти повністю відповідають вимогам ЄС Reg. 574/2011 щодо рівнів важких металів.

22

Продукція ENOVA тестується на тваринах без жорстокого поводження?

Однозначно так. Ми любимо тварин і намагаємося всі роки забезпечити їх життєдіяльність, створити належне харчування. Проводяться тільки неінвазивні проби (смак, запах), і тільки за домовленістю і згодою власників.