Як вибрати сухий корм?

Власників собак та котів можна розділити на дві категорії: ті, хто годують улюбленців натуральною їжею і ті, хто надають перевагу сухим кормам. У цій статті ми розкажемо які бувають класи сухого корму, чим вони відрізняються та на що ще потрібно звертати увагу при виборі сухого корму.

Клас корму

Усі корма умовно поділяються на 4 класи:

-Економ – недорогий клас кормів, до складу яких можуть входити м’ясна мука, тваринний жир, ароматизатори, штучні барвники та консерванти. Із зернових часто використовується кукурудза, соя, ячмінь, просо тощо. Постійне годування кормами класу економ, може призвести до дефіциту вітамінів та амінокислот.

-Преміум – мають у складі м’ясо або ж тваринні, рибні чи рослинні субпродукти. Цей клас корму більше збагачений поживними речовинами, ніж попередній та краще засвоюється організмом.

-Супер-преміум – відрізняється вмістом натурального м’яса та повною збалансованістю. При створенні рецептур враховуються особливості породи, віку та способу життя улюбленця.

-Холістик – у складі цих кормів обов’язково вказується конкретний вид м’яса, його процентне співвідношення з іншими інгредієнтами. Для забезпечення мікро-, макроелементами додаються ягоди, фрукти, овочі та трави. Організм тварини збагачується повним комплексом вітамінів, клітковини та іншими поживними речовинами.

Вік

Цуценята та кошенята за день витрачають у 2-3 рази більше енергії, ніж дорослі особини, адже їм необхідно зміцнювати зуби, кістки та нарощувати м’язи. До складу корму малят повинен входити білок, амінокислоти на мікро-, макроелементи. І хоч раціон повинен бути калорійним, все ж перегодовувати дітлахів не можна.

Якщо цуценят чи кошенят недавно відлучили від матері, їм дають замінники молока (до 2-ох місяців), а тільки потім спеціальний корм.

Щодо тварин похилого віку, малорухливих або ж схильних до ожиріння, то для них краще підібрати низькокалорійний корм, але із вмістом легкозасвоюваних вуглеводів (джерело енергії). Якщо ви власник котика, то можете звернути увагу на ENOVA LIGHT/INDOOR CAT.

Для вагітних та годуючих мам теж потрібний особливий корм. У багатьох виробників він представлений як окремий, або ж той самий, що і для малят. Наприклад, ENOVA має беззернову лінійку FORMULA, яка підходить як для цуценят, так і для вагітних і годуючих сук.

Склад корму

Багато тварин перебірливі до тих чи інших смаків корму. Більшість виробників запевняють, що найсмачніші раціони – це ті, що мають у складі ягнятину або рибу. Тому, якщо ваш улюбленець відмовляється від споживання корму, спробуйте замінити його більш смачним. Із раціонів ENOVA такими є MONO LAMB та MONO FISH.

Пам’ятайте, що на першому місці повинні бути м’ясні або рибні інгредієнти!

Якщо тварина схильна до алергій, зверніть увагу на беззернові лінійки. Часто причиною свербежу шкіри або витікання з очей може бути непереносимість саме цих компонентів. Щодо зернових, то краще уникати вмісту кукурудзи, сої, проса, пшениці. Добре засвоюється організмом бурий або білий рис.

Не рекомендується змішувати різний корм навіть однієї марки. Тільки якщо ви не збираєтеся переводити улюбленця з одного раціону на інший. Тоді це робити слід поступово, протягом 7-ми днів.

Можна дотримуватися наступної схеми:

1-2 день – 75% попереднього типу харчування і 25% нового

3-4 день – 50% попереднього типу харчування і 50% нового

5-6 день – 25% попереднього типу харчування і 75% нового

7-й день – 100% новий корм.

Лікувальні дієти

Якщо ж у вашого вихованця проблеми з травленням, сечовидільною системою, наявні дерматологічні захворювання через харчування, тоді безумовно потрібно звертатися до лікаря. У таких випадках, після постановки діагнозу, тварині можуть призначити спеціальний дієтичний корм, який відрізняється від звичайних щоденних раціонів для здорових собак та котів. Вони можуть бути з пониженим вмістом фосфору, жиру, білка тощо.

Узагальнюючи, виділимо основні пункти для вибору сухого корму: 1) клас корму і його склад; 2) вік тварини та спосіб життя; 3) смак; 4) стан тварини (здорова чи хвора). Якщо дотримуватися такої простої схеми, то ви з легкістю зможете правильно підібрати корм для свого улюбленця.

ОСТАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ