Новорічні небезпеки для котиків

Миколая, Новий рік, Різдво – це пора, коли в будинку панує затишок та святкова атмосфера. Ну хто ж не любить приготувати собі чашку теплого какао, вмоститися на дивані та дивитися на яскраві вогники, що мерехтять на ялинці? А коли поруч муркотить Ваш улюбленець, то кращого й годі придумати.

Для ветеринарів ці свята не завжди асоціюються з такими ж приємними емоціями. Ялинкові прикраси, хвоя, штучний сніг – речі, які можуть стати загрозою для здоров’я Вашого котика. У цій статті ми розкажемо як уникнути неприємностей та зберегти святковий настрій на довше.

 

Хвоя

Коли в квартирі з’являється ялинка, котики не можуть стримати радощів. Звісно, бувають і такі, які з обережністю ставляться до дерева. Та вже через півгодини чотирилапого доведеться знімати зі стовбура. Незалежно від того, жива ялинка чи штучна, котики полюбляють куштувати на зуб хвою.
Це може спричинити закупорку шлунку чи кишечника.

Щоб уникнути цієї неприємності, варто не залишати хвостанів наодинці з новорічною красунею. Хоча б до того часу, поки Ви не переконаєтеся, що дерево, в якості смаколиків, котика більше не цікавить.

 

Ялинковий дощик

Одна із найнебезпечніших ялинкових прикрас! Чому?

Коти за своєю природою – хижаки. Вони мають шороховату поверхню язика завдяки сосочкам, які направлені до глотки. Коли чотирилапому до рота потрапляє дощик, то виплюнути його він не може. Прикраса зачіпається за сосочки та все глибше просувається до горла. Крім того що проковтнути, коту іншого варіанту не залишається.

Далі кишечник може легко нанизуватися на дощик, як тканина на нитку. У цьому випадку без хірургічного втручання обійтися практично не можливо.

Ветеринарні лікарі радять уникати таких прикрас. Якщо ж Вам дуже подобається новорічний дощик – чіпляйте його туди, звідки котик точно не зможе дістати. Наприклад, стеля. Але це не точно!)

 

Ялинкові іграшки

Скляні іграшки ніколи не вийдуть з моди. Ми впевнені, що хоча б декілька штук знайдеться на кожній ялинці. Мабуть, Ви краще за нас знаєте, як улюбленець може легко “зняти” кульку, навіть якщо знаходиться на самій верхівці. Навряд чи вона залишиться цілою після польоту під керівництвом шерстяного штурмана. Порізи на лапках від розбитих прикрас можуть бути дуже глибокими, і без допомоги лікаря інколи просто не обійтися.

Ми не наполягаємо на прикрасах із пластику, але рекомендуємо міцно прикручувати скляні іграшки до гілок. У цьому випадку, розбити їх можна  тільки якщо перекинути ялинку повністю. Хоча і це кмітливі хвостаті можуть зробити легко.

 

Гірлянды

Спочатку включаються червоні. Потім сині. Цю хвилю підхвачують зелені вогники. А тепер всі разом мерехтять по-черзі. Ну хіба це не найкраща іграшка для кота?

А може вона ще й смачна? У такі моменти пухнастики себе не контролюють, і ми їх розуміємо. Залишитися осторонь такої краси просто неможливо.

Постарайтеся приглядати за кицьою, коли вмикаєте електричні гірлянди. Якщо ж цікавість до прикрас не зникає – знайдіть для неї інше місце, куди хвостань не зможе дістатися.

Ці небезпеки підстерігають і собак також. Проте ветеринарні лікарі запевняють, що з вищеописаними проблемами частіше зустрічаються саме власники котів.

Нам не байдужі Ваші улюбленці, тому просимо всіх прислухатися до цих порад.

Команда Enova бажає веселих свят!

ОСТАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ